Jest wiele osób, które z wielkim entuzjazmem oczekują przejścia na emeryturę, ponieważ jest to okres w życiu, w którym można cieszyć się najbardziej wolnym czasem, aby odpocząć od długiego życia zawodowego. Wśród ulubionych zajęć emerytów jest podróżowanie.

To czas na relaks, cieszenie się dobrą pogodą, plażą, słońcem i dobrym jedzeniem, a Benidorm jest niewątpliwie jednym z ulubionych miejsc dla tego sektora populacji. W tym poście odkryjemy wszystko, co to miasto ma do zaoferowania na emeryturze.

Idealny dla emerytów: Przyjedź i ciesz się Benidormem i jego krajobrazami!

Benidorm jest doskonałym miejscem na wakacje dla osób powyżej 65 roku życia. I nie bez powodu. Benidorm dla emerytów wyróżnia się doskonałą ofertą gastronomiczną, rekreacyjną i kulturalną oraz dobrym stosunkiem jakości do ceny. Benidorm jest synonimem wypoczynku i zabawy. Miasto jest pełne sklepów i centrów handlowych, miejsc rozrywki, restauracji z najlepszą kuchnią krajową i międzynarodową, ogrodów zoologicznych i parków rozrywki, najlepszych hoteli dostępnych na każdą kieszeń – wiele z nich oferuje również pokazy muzyki na żywo, gry planszowe itp. – oraz wspaniałych plaż z drobnym złotym piaskiem, na których można się zrelaksować.

Plaże Poniente i Levante znajdują się w centrum Benidormu i charakteryzują się spokojnymi falami i długą linią brzegową, idealną na długie spacery. Mają one również tę zaletę, że są otoczone wszelkiego rodzaju sklepami, restauracjami i barami, aby zakończyć dzień wypoczynku na plaży. Istnieją również bardziej zaciszne plaże dla tych, którzy wolą trochę więcej spokoju, takie jak Almadraba i zatoczka Finestrat, z których obie są łatwo dostępne.

Ale Benidorm to znacznie więcej niż tylko plaże i możliwości spędzania wolnego czasu. Pod względem krajobrazowym jest to piękne miejsce. Z jednej strony mamy zamknięte dla ruchu kołowego stare miasto. Dzięki temu zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą spacerować ulicami i cieszyć się sklepami i butikami w ciszy i spokoju. Promenada w Benidorm, która biegnie wzdłuż plaży Poniente, to kolejna z jego wspaniałych atrakcji. Spacer w wieczornym słońcu i morskiej bryzie jest jednym z ulubionych zajęć emerytów, ale także turystów w każdym wieku. Zwieńczeniem promenady jest jedno z najpiękniejszych miejsc, Balcón del Mediterráneo, punkt widokowy, z którego można podziwiać miasto, a także piękne widoki na morze.

Benidorm dla emerytów

Najlepsze wycieczki dla emerytów w Benidorm

Miasto oferuje również szeroką gamę wycieczek dla emerytów, takich jak zwiedzanie parku Elche i parku L’Aigüera, dwóch bardzo popularnych terenów zielonych, które są również dość centralne. Są to miejsca relaksu, w których ponadto zwykle odbywa się wiele wydarzeń muzycznych i kulturalnych. W tych obszarach znajduje się również szeroki wybór barów i restauracji, w których można delektować się najlepszymi daniami kuchni śródziemnomorskiej, a także sale taneczne, w których można spędzić wieczory pełne zabawy. Istnieją również zajęcia i wycieczki, takie jak wycieczki statkiem na wyspę Benidorm, a także zwiedzanie miasta autobusem turystycznym. Istnieją firmy, które organizują wycieczki morskie w małych rejsach, z których można nawet obserwować dno morskie.

Jak widać, Benidorm oferuje emerytom nieskończoną gamę zajęć kulturalnych i rekreacyjnych – wiele alternatyw na niezapomniane wakacje!

Benidorm dla emerytów

Jak dostać się do Benidorm?

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do Benidorm. Dla tych, którzy zdecydują się na podróż samolotem, lotnisko w Alicante znajduje się bardzo blisko miasta. Łatwo jest się tam dostać autobusem, ponieważ podróż trwa zaledwie czterdzieści pięć minut. Inną opcją jest podróż pociągiem i autobusem z dworca w Alicante.

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, jakie miasto ma do zaoferowania, Benidorm stał się idealnym miejscem do zamieszkania po przejściu na emeryturę. Jego oferta kulturalna i piękne naturalne krajobrazy sprawiają, że jest to idealne miejsce do inwestowania całego wolnego czasu, który oferuje ten etap życia.

W Sonneil oferujemy luksusowe mieszkania na pierwszej linii plaży Poniente w Benidorm, z przepięknym widokiem na całą zatokę. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi ofertami nieruchomości i mieszkań na sprzedaż w Benidorm, które mamy dostępne.

Benidorm dla emerytów
Benidorm dla emerytów