La Cala de Finestrat, obok Benidorm, to oaza spokoju i prostego życia w samym sercu Costa Blanca. Miejsce, które łączy w sobie relaks tradycyjnego życia z bliskością miasta i jego wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu. I oczywiście czysta plaża ze spokojnymi wodami, gdzie można w pełni cieszyć się Morzem Śródziemnym.

La Cala de Finestrat

Położona zaledwie trzy kilometry od tętniącego życiem Benidormu, La Cala de Finestrat oferuje spokojne, ciche zakątki i bardziej zrelaksowany styl życia. Jest to idealne miejsce dla rodzin lub osób, które chcą mieszkać lub zwiedzać w prostym miejscu, nie rezygnując z bliskości usług, takich jak restauracje, kawiarnie i wszelkiego rodzaju sklepy. Do Benidorm można również łatwo dojechać samochodem, autobusem lub taksówką.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co najbardziej podoba nam się w La Cala de Finestrat:

Plaża La Cala de Finestrat

Plaże Benidorm są znane ze swojej atmosfery i życia. Z tego powodu plaża La Cala de Finestrat jest znacznie spokojniejsza. Znana ze swojej czystości i złotego piasku tak typowego dla Costa Blanca, plaża La Cala de Finestrat jest idealna dla każdego dzięki spokojnym wodom, które oferują bardzo bezpieczną kąpiel. Palenie i vaping są również zabronione – jest to jedna z pierwszych plaż wolnych od dymu we Wspólnocie Walencji – co daje jej dodatkowe punkty za przyjemne i zdrowe spędzanie czasu.

La Cala de Finestrat w Benidorm

Jest również bardzo ceniona przez miłośników snorkelingu i nurkowania. Jego dno morskie jest bardzo bogate i zróżnicowane i zapewnia spektakl przyciągających wzrok ryb, koralowców, a nawet podwodnych jaskiń.

Wzdłuż promenady znajdują się również restauracje i kawiarnie, a czy jest lepszy sposób na spędzenie letniego wieczoru niż kąpiel i wypicie drinka, patrząc na morze? W miesiącach letnich jest bardziej zatłoczona, ale później staje się bardzo kameralną plażą.

Tossal i Mirador de la Cala

Położony na wzgórzu między Benidormem a La Cala de Finestrat, Tossal de La Cala to stanowisko archeologiczne z I wieku p.n.e., które według badań było rzymską osadą zajmowaną przez wojska Kwintusa Sertoriusza, który zbudował fort w ramach swojego planu ochrony wybrzeża Alicante. W ostatnich latach przeprowadzono ważne prace konserwatorskie i obecnie można go zwiedzać jak skansen, również z przewodnikiem.

Na zakończenie wizyty nie można pominąć punktu widokowego La Cala, znajdującego się w najwyższej części wzgórza Tossal. Zbudowany w latach 60-tych, oferuje wspaniałe panoramiczne widoki na całą zatokę, a sylwetki budynków na tle nieba, z górami za nimi i widokiem na Morze Śródziemne, zapierają dech w piersiach. Tak więc, nawet jeśli nie interesujesz się archeologią, polecamy wizytę w Tossal, aby zrobić niesamowite zdjęcia.

Pustelnia Virgen del Mar

W drodze do punktu widokowego Tossal znajduje się pustelnia Virgen del Mar. Prosta, ale bardzo wyjątkowa enklawa, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Morskiej z Dzieciątkiem Jezus w ramionach. Wizerunek, który według wierzących chroni żeglarzy z tego obszaru podczas połowów na pełnym morzu.

Przyroda i trasy

La Cala de Finestrat to nie tylko morze i żeglarstwo. Ma również godne pozazdroszczenia środowisko naturalne, które wyróżnia się widokami oferowanymi ze szczytów klifów i skał. Istnieje wiele tras trekkingowych i spacerów przyrodniczych, które można odbyć, zaczynając od Parku Przyrody Serra Gelada i jego bujnej śródziemnomorskiej roślinności.

Bardziej odważni (i doświadczeni) mogą cieszyć się szlakiem turystycznym Puig Campana, który rozpoczyna się w wiosce Finestrat i osiąga wysokość 1408 metrów. Jest to trudna trasa, więc jeśli nie jesteś do niej przyzwyczajony, lepiej wybrać jedną z wielu innych, które pozwalają podziwiać krajobraz w wolnym czasie, na przykład tę, która prowadzi do skrzyżowania Coll del Pouet lub tę, która kończy się na Torre del Aguiló w Villajoyosa. Jest w czym wybierać!

Wioska Finestrat

La Cala de Finestrat w Benidorm

Jeśli jesteś miłośnikiem małych miasteczek i tradycyjnej, relaksującej atmosfery, nie możesz przegapić wioski Finestrat. Położone między górami a morzem, widoki zapierają dech w piersiach niezależnie od tego, w którą stronę spojrzysz. Z jednej strony imponujący szczyt Puig Campana wieńczący wszystko. Z drugiej, błękitne Morze Śródziemne.

W wiosce Finestrat wszystko jest autentyczne i zachowuje urok minionych czasów, ponieważ nie odwiedza jej zbyt wielu turystów. Stare miasto, które zostało zbudowane na fundamentach mauretańskiego zamku, to szereg małych domów, ukwieconych balkonów, wąskich uliczek i tradycyjnych sklepów, w których można kupić lokalne produkty.

Nie przegap starej wiejskiej szkoły i zabytków, które mówią o bogatym dziedzictwie kulturowym, takich jak XIII-wieczny Castell de Finestrat, XVIII-wieczny kościół San Bartolomé, wieża strażnicza i pustelnia Crist de Remei. Ponadto, dzięki bliskości plaży i Benidormu, nie jest to niedostępna i zamknięta wioska, wręcz przeciwnie. Bary, restauracje, kawiarnie i wszelkiego rodzaju usługi są dostępne przez cały rok, a życie toczy się poza miesiącami letnimi.

Jeśli podoba Ci się Cala Finestrat i szukasz miejsca otoczonego naturą, w którym możesz prowadzić śródziemnomorskie życie, Sonneil oferuje najlepsze domy w Finestrat:

Bardzo blisko Cala de Finestrat znajduje się kompleks mieszkalny AllonBay, tuż przy plaży Villajoyosa. Dostępne są 3 rodzaje nieruchomości: mieszkania, penthouse’y i kamienice z 1 do 4 sypialniami, z dużymi tarasami i spektakularnymi widokami na morze. Zaprojektowane do zamieszkania, cieszenia się wakacjami lub jako inwestycja wakacyjna.

  • Przestronne tarasy z widokiem na morze.
  • Nowoczesny design i wykończenia zapewniające maksymalny komfort.
  • W pełni wyposażone kuchnie
  • Kompletna instalacja klimatyzacji w całym obiekcie