Contents

Orihuela jest bez wątpienia jedną z najlepszych opcji do życia na Costa Blanca. Znajduje się w gminie Alicante i jest idealnym miejscem zarówno na wakacje, jak i na założenie stałego domu. Klimat jest doskonały, z ponad trzystoma słonecznymi dniami w roku, a plaże są wielką atrakcją dzięki białemu piaskowi i krystalicznie czystej wodzie. Orihuela składa się z licznych obszarów mieszkalnych z pięknymi widokami, rozrywkami dla całej rodziny i wszelkiego rodzaju usługami. Poniżej znajdują się najlepsze obszary do życia w Orihuela.

Cabo Roig

Dla tych, którzy chcą mieszkać w pięknym i spokojnym miejscu, Cabo Roig jest uważane za najpiękniejszą urbanizację na Costa Blanca. Wśród wielu atrakcji są plaże i zatoczki z drobnym białym piaskiem, a także czyste i przejrzyste wody. Cabo Roig to bardzo bezpieczna, przyjazna i spokojna urbanizacja, która oferuje również wszelkiego rodzaju udogodnienia i usługi, takie jak restauracje, kawiarnie i spektakularna przystań. Wśród jej nieruchomości znajdują się luksusowe wille i rezydencje, które zaspokoją wszelkie potrzeby.

Villamartin

Jest to piękna urbanizacja z kilkoma kompleksami sportowymi i polami golfowymi, dzięki czemu styl życia jest zarówno dynamiczny, jak i spokojny. Znajdują się tu wille, dwupoziomowe domy i mieszkania, z których większość wyposażona jest w prywatne baseny i duże ogrody. Ze względu na swoją ekspansję i szeroki zakres usług, jest to dobra urbanizacja do inwestowania w budownictwo mieszkaniowe. Jest bardzo odpowiednia dla rodzin z dziećmi, ponieważ w pobliżu znajdują się międzynarodowe i hiszpańskie szkoły.

Campoamor (Dehesa de Campoamor)

Ta urbanizacja znajduje się bardzo blisko Cabo Roig i charakteryzuje się naturalnym pięknem, które jest prawie nietknięte. Jest to jeden z najbardziej zielonych obszarów Orihuela, położony obok parku przyrody Escalona. Ma dobrą plażę, a także ciche, zaciszne zatoczki i małe parki na relaksujące spacery. Campoamor ma restauracje, supermarket i pole golfowe, a jego największym potencjałem jest to, że jest to bardzo cicha dzielnica mieszkalna, w której można cieszyć się bardzo zdrowym życiem. Znajdują się tu duże wille, ale także mieszkania ze wspaniałymi widokami. Jest to idealna urbanizacja dla rodzin.

La Zenia

La Zenia to prawdopodobnie najpopularniejsza urbanizacja w Orihuela. Słynie z dużej aktywności handlowej i jest idealnym obszarem dla singli, a także dla rodzin. Wyróżnia się szeroką gamą usług, takich jak restauracje, szkoły, tereny rekreacyjne, supermarkety… wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia. W La Zenia znajduje się Zenia Boulebard, jedno z największych centrów handlowych w basenie Morza Śródziemnego. La Zenia ma bardzo żywą atmosferę, dzięki czemu jest idealna dla singli i par, ale bez zgiełku dużego miasta. Ma wygodne mieszkania, bardzo nowoczesne, dobrą infrastrukturę i niesamowite plaże.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Orihuela

Plaża Flamenca

Playa Flamenca to bardzo spokojna urbanizacja położona w jednym z obszarów Orihuela z największą ofertą nieruchomości. Jest to nowa urbanizacja, ale ma wszystkie rodzaje usług, takie jak supermarkety, szkoły i instytuty. Jest to spokojne miejsce z dwiema plażami, La Mosca i La Estaca, obie ze statusem Błękitnej Flagi.

Mil Palmeras

Mil Palmeras to bardzo spokojna i słabo zaludniona urbanizacja. Jej nazwa pochodzi od dużej liczby palm, które zdobią urbanizację, która ma również wyraźnie hiszpański charakter wioski. Domy mają białe ściany, ze zdobionymi poręczami i balustradami. Jest to dobre miejsce dla par i rodzin, które chcą spokojnego stylu życia zanurzonego w hiszpańskiej kulturze. Jedynym problemem związanym z urbanizacją jest to, że potrzebny jest samochód, aby poruszać się po okolicy i korzystać z większej liczby udogodnień i usług.

San Miguel de Salinas

Jest to urbanizacja położona bardzo blisko słonych jezior Torrevieja, otoczona gajami cytrusowymi i rodzimą roślinnością. Jest to spokojne miejsce do życia, również zanurzone w hiszpańskiej kulturze, z dużymi domami. Posiada również udogodnienia i usługi i jest idealna dla dużych rodzin.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Orihuela

Który obszar jest najlepszy do zamieszkania w Orihuela?

Ze wszystkich urbanizacji, które widzieliśmy w tym poście, z których wszystkie są fantastycznymi miejscami do zamieszkania, wybralibyśmy Cabo Roig. Nie na próżno jest uważany za najpiękniejszy kompleks miejski na Costa Blanca. Pokochasz jego plaże, zaciszne zatoczki, spokój i przestronne wille; z wygodą posiadania wszystkich niezbędnych usług i obiektów rekreacyjnych pod ręką, bez konieczności podróżowania.

Jeśli szukasz nieruchomości w tej okolicy, w Sonneil oferujemy najlepsze domy w Orihuela Costa, abyś mógł cieszyć się Morzem Śródziemnym przez cały rok!