To, co kiedyś było wioską rybacką, z biegiem lat zdobyło swoje miejsce wśród najlepszych miast na Costa del Sol. Życie w Esteponie to cieszenie się śródziemnomorskim stylem życia, spokojem tego nadmorskiego zakątka, bez rezygnacji z bliskości usług i wygodnego życia. Czytaj dalej i odkryj powody, dla których życie w Esteponie jest takim przywilejem.

Co ma do zaoferowania życie w Esteponie

Położona między Marbellą a Gibraltarem, Estepona jest klejnotem na Costa del Sol i idyllicznym miejscem dla tych, którzy szukają spokojnego życia blisko morza. Dzięki wpływom kulturowym z wielu różnych miast oraz otwartej i przyjaznej mentalności, Estepona oferuje wiele korzyści zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym.

Proste życie

Jednym z aspektów, który szczególnie przemawia zarówno do mieszkańców, jak i obcokrajowców lub osób z innych części Hiszpanii, którzy przyjeżdżają do Estepony, jest prostota i spokój ludzi.

Tutaj życie toczy się innym rytmem, wyznaczanym przez światło słoneczne – obecne przez ponad 300 dni w roku – i szum fal. Czas wydaje się płynąć wolniej, a każda chwila jest bardziej intensywna dzięki życzliwości, która charakteryzuje mieszkańców.

Kawiarnie na świeżym powietrzu, place, tradycyjne festiwale lub po prostu przekąska na plaży. W Esteponie każdy czas jest dobry, aby cieszyć się małymi rzeczami i budować społeczność.

Plaże Estepony

Życie w Esteponie

Plaże Estepony są bez wątpienia jedną z największych atrakcji Costa del Sol. Mieszkanie w Esteponie oznacza możliwość cieszenia się każdego dnia – nawet zimą – dwudziestoma trzema kilometrami plaż o drobnym złotym piasku, spokojnych wodach i wyposażonych we wszystkie usługi dla dorosłych i dzieci.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od dużych piaszczystych plaż, na których można spędzić cały dzień opalając się, lub gdzie można spacerować lub biegać wzdłuż brzegu, również doskonałych dla rodzin, po inne, które są idealne do uprawiania sportów wodnych, a nawet dla nudystów.

Nie przegap plaż El Cristo, La Rada, Padrón lub Bahía Dorada.

Z Malagi do Estepony

Bliskość Malagi, stolicy Costa del Sol, to kolejna z największych atrakcji życia w Esteponie. Oba miasta dzieli około 1 godziny jazdy samochodem. Tak więc mieszkając w Esteponie można również wybrać się na wycieczkę do Malagi i poznać jej muzea, kulturę, restauracje i świąteczną atmosferę. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej tętniących życiem i najbardziej pożądanych miast w Hiszpanii.

Kuchnia w 100% śródziemnomorska

Kuchnia andaluzyjska wydobywa to, co najlepsze ze śródziemnomorskich surowców, z potrawami, które podkreślają świeżość ryb i owoców morza oraz smak świeżo zebranych warzyw i owoców.

W andaluzyjskiej książce kucharskiej udało się połączyć najlepsze tradycyjne przepisy z daniami z Malagi, takimi jak ajoblanco, smażona ryba, espetos i ajobacalao, a także inne bardziej kosmopolityczne opcje, które starają się zaspokoić gusta gości z całego świata.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zjeść w Esteponie, polecamy tawernę La Bodeguita del Chato lub La Casa del Rey z bardziej wyszukanymi daniami. Nie zapominając o rynku gastronomicznym La Villa, starym rynku, który jest obecnie przestrzenią poświęconą różnorodności gastronomicznej.

Życie w Esteponie

Usługi i infrastruktura

Po rozwoju ośrodków miejskich na Costa del Sol, Estepona była w stanie dostosować się i oferuje połączenia z głównymi punktami wybrzeża Malagi oraz infrastrukturę ułatwiającą życie.

Mieszkanie w Esteponie oznacza bliskość wszystkiego: szkół, supermarketów, sklepów, możliwości spędzania wolnego czasu, pól golfowych, restauracji… To sprawia, że jest to bardzo wygodny i wygodny obszar dla rodzin, emerytów, inwestorów i każdego rodzaju mieszkańców.

Ponadto znajduje się zaledwie 1 godzinę od lotniska w Maladze, z połączeniami krajowymi i międzynarodowymi, 25 minut od Marbelli i 1 godzinę od Malagi i jej cennych muzeów.

Gdzie mieszkać w Esteponie

Życie w Esteponie

Są to najbardziej polecane dzielnice, jeśli chodzi o życie w Esteponie, z szeroką gamą nieruchomości, które pozwalają wybrać tę, która najlepiej pasuje do tego, czego szukasz:

  • Estepona Centre. Miasta na Costa del Sol należą do najpiękniejszych w Hiszpanii, a Estepona nie jest wyjątkiem. Jego historyczna dzielnica ma brukowane uliczki, balkony z kutego żelaza z kolorowymi kwiatami, białe fasady i islamski układ, który przenosi nas w inne czasy. Spacer po centrum Estepony jest magiczny, wyobraź sobie, że tam mieszkasz! Można tu znaleźć głównie rezydencje jednorodzinne, które zachowują ten piękny antyczny klimat, otoczone placami i tętniącą życiem atmosferą.
  • Estepona Port. Jest to jeden z najbardziej pożądanych obszarów do życia w Esteponie, ze względu na żeglarską atmosferę i bliskość morza. Port Estepona znajduje się zaledwie 1,5 kilometra od centrum, otoczony plażami, takimi jak La Rada, oraz pierwszorzędnymi urbanizacjami i nowymi inwestycjami obok przystani, w tym imponującymi penthouse’ami z widokiem na morze i osiedlami mieszkaniowymi z bezpośrednim dostępem do plaży. Atmosfera łączy bogactwo kulturowe tradycji rybackiej z kosmopolityzmem nowych mieszkańców.
  • Nowa Złota Mila. New Golden Mile w Esteponie podąża śladami Golden Mile w Marbelli, gdzie budowane są najbardziej ekskluzywne i luksusowe osiedla mieszkaniowe z widokiem na morze i wszystkimi udogodnieniami. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ten nowy obszar Estepony zyskał na wartości, stając się najbardziej ekskluzywnym obszarem miejskim w mieście, otoczonym polami golfowymi, domami przy plaży, designerską architekturą, międzynarodowymi szkołami, obiektami sportowymi i wieloma innymi.

Teraz, gdy znasz już wszystkie zalety życia w Esteponie, dlaczego nie poszukać tutaj swojego nowego domu? W Sonneil oferujemy najlepsze nieruchomości w Esteponie, z najwyższej klasy udogodnieniami, blisko morza i w uprzywilejowanej okolicy. Pomożemy Ci znaleźć Twoją!