Miasto Benidorm, w prowincji Alicante, jest znane nie tylko ze wspaniałego klimatu, doskonałych plaż i szerokiej gamy zajęć rekreacyjnych, ale jest również popularne ze względu na wyśmienitą gastronomię.

Luksusowe restauracje w Benidorm zajmują się kuchnią na wysokim poziomie, pozwalając delektować się najlepszymi daniami z lądu i morza, a ich prezentacja jest nienaganna. W tym artykule przyjrzymy się charakterystycznym restauracjom Benidorm, nowoczesnej kuchni i wyspecjalizowanym restauracjom, które zaspokoją podniebienia najbardziej wymagających klientów.

Restauracja La Falúa

Restauracja La Falúa została otwarta w 2007 roku, przy Calle Santander, zaledwie kilka metrów od plaży Poniente, i znalazła się w czołówce gastronomii na Costa Blanca. Lokal jest elegancko urządzony w białych i pastelowych kolorach, co nadaje mu nowoczesny, a zarazem klasyczny wygląd.

W tej ciepłej i przytulnej atmosferze serwowane są najlepsze tradycyjne dania kuchni śródziemnomorskiej, które sprawią, że goście poczują ekscytujące doznania i smaki.

Wśród głównych dań znajdują się stek z polędwicy Chateaubriand, żabnica w stylu Falúa z sosem szafranowym i grillowane foie gras z redukcją porto. Na szczególną uwagę zasługują również dania z ryżu, takie jak ryż z dynią i witlinkiem oraz ryż z żabnicą i małżami. Karta win jest również doskonała, z najlepszymi winami w kraju, a także winami z Levante.

Luksusowe restauracje w Benidorm

Restauracja La Falúa posiada również bardzo elegancki bar z przyjemną muzyką, w którym można zakończyć wieczór i zrelaksować się, choć można również wybrać się na spacer nad morzem, biorąc pod uwagę bliskość plaży.

Restauracja Belvedere

Restauracja Belvedere znajduje się w centrum Benidormu, przy ulicy Esperanto, na 21 piętrze hotelu Madeira Centro. Jedną z jej głównych atrakcji, oprócz jedzenia, jest to, że oferuje niesamowite widoki na miasto i Morze Śródziemne z każdego z tarasów.

Menu opiera się na charakterystycznej kuchni, zwłaszcza wysokiej jakości kuchni śródziemnomorskiej, a jednym z jej dań jest ryż z królikiem i przepiórką. Lokal oferuje również menu degustacyjne.

Zarówno ze względu na wykwintną kuchnię, jak i ekskluzywną atmosferę i spektakularne widoki, jest to idealna restauracja na romantyczne kolacje.

Restauracja Ulía

Restauracja Ulía znajduje się przy Avenida Vicente Lorca Alós, na pierwszej linii plaży Poniente. Jej duże okna wpuszczają światło i oferują wspaniałe widoki na morze. Jego wystrój jest bardzo prosty, ale również bardzo zadbany, z żeglarskim stylem w dekoracyjnych detalach.

Specjalnością tej tradycyjnej restauracji są najwyższej jakości świeże ryby i owoce morza, a także dania z ryżu we wszystkich jego odmianach, zwłaszcza ryż z homarem. Lokal oferuje również szeroki wybór win i domowych deserów. Jest tu także bar dla klientów, którzy wolą tapas niż siedzenie przy stole.

Luksusowe restauracje w Benidorm

Restauracja Taita

Restauracja Taita znajduje się przy ulicy Primavera, naprzeciwko ratusza w Benidorm. Jest to przyjemna restauracja, gustownie urządzona, z dużym odkrytym tarasem, którego główną atrakcją jest otaczająca go roślinność, zapewniająca prywatność klientom.

Jego kuchnia jest lokalna, oparta na produktach ziemi, ale jednocześnie jest kreatywna z nowoczesnym akcentem. Typowe dania są bardzo znane, a jakość steków z polędwicy i ryb zasługuje na szczególną uwagę. Ceny są nieco niższe niż w innych restauracjach o tej samej charakterystyce.

Restauracja Llum de Mar

Llum de Mar to urocza restauracja położona na starym mieście Benidorm, na jednym z górnych pięter Villa Venecia Boutique Gourmet Hotel. Jedną z jej głównych atrakcji jest wspaniały widok na Morze Śródziemne.

Luksusowe restauracje w Benidorm

Wystrój jest tradycyjny, z rustykalnym akcentem i dużymi oknami wychodzącymi na morze. Wyposażenie jest przestronne i bardzo wygodne, dzięki czemu restauracja jest bardzo przyjaznym miejscem.

Wyróżnia się prestiżowymi szefami kuchni, którzy oferują autorskie dania oparte na smakach morza i ziemi. Bez wątpienia najbardziej wymagające podniebienia zostaną zaspokojone. Menu oferuje bardzo popularne dania, takie jak dorsz au gratin z szafranowym aioli, iberyjska polędwica wieprzowa z foie gras czy biały morszczuk z Isla Cristina. Posiada również bogate menu deserów, które obejmuje szarlotkę na ciepło z domowymi lodami maślanymi lub zupę owocową z miętą i lodami waniliowymi.

Benidorm to magiczne miasto, w którym można odkryć to, co najlepsze na Costa Blanca. Jeśli szukasz domu w Benidorm, w Sonneil mamy najbardziej ekskluzywne nieruchomości w lewantyńskiej stolicy, pomożemy Ci znaleźć Twój!