Malaga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Andaluzji. Dzięki uprzywilejowanej lokalizacji nad brzegiem Morza Śródziemnego, wspaniałemu klimatowi, który utrzymuje się przez większą część roku, spektakularnym plażom oraz doskonałej ofercie kulturalnej i gastronomicznej, coraz więcej osób rozważa przeprowadzkę do tej pięknej prowincji. Jeśli myślisz o przeprowadzce lub posiadaniu drugiego domu wakacyjnego, w tym poście dowiemy się, które obszary są najlepsze do życia w Maladze.

Gdzie jest najlepszy obszar do życia w Maladze?

Malaga ma szeroką gamę urbanizacji i obszarów mieszkalnych, które są idealne do zamieszkania, samo miasto ma ponad dwieście dzielnic i jedenaście dzielnic! Każda z nich dostosowuje się do różnych gustów i potrzeb, więc poniżej odkryjemy, które obszary są najlepsze do życia w Maladze, zarówno w prowincji, jak i w mieście.

Fuengirola

Fuengirola jest zawsze świetną opcją na przeprowadzkę lub zakup drugiego domu. Będąc jednym z najbardziej znanych miast na Costa del Sol, mieszkanie w Fuengirola jest gwarancją posiadania wszystkich usług w pobliżu, cieszenia się czystymi i zadbanymi plażami oraz korzystania z najlepszych restauracji i zajęć rekreacyjnych.

W Sonneil oferujemy szeroki wybór nieruchomości w Fuengirola, więc możemy pomóc Ci znaleźć swoją!

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Maladze

Marbella

Kto nie słyszał o Marbelli? Dla tych, którzy szukają luksusu, ekskluzywności i uprzywilejowanego życia z najwyższym komfortem, Marbella jest idealnym miejscem. Puerto Banús jest jednym z najbardziej znanych portów na świecie ze względu na wysoki poziom jachtów, restauracji i butików wzdłuż promenady. Kosmopolityczna i wyjątkowa atmosfera, która zachowuje również najbardziej andaluzyjską esencję w swoim historycznym centrum, pełnym kwiatów, białych domów, balkonów i brukowanych uliczek.

Jeśli chcesz kupić nowy dom w Marbelli, tutaj możesz zobaczyć najbardziej niesamowite nieruchomości.

Mijas

Mijas to jeden z klejnotów Costa del Sol. Raj położony między górami, w uprzywilejowanej lokalizacji, która daje to, co najlepsze z wybrzeża i gór. Czyste, czyste powietrze, dobra pogoda, śródziemnomorskie światło… idealne dla tych, którzy chcą żyć pośród natury! Tradycja przenika stare miasto, gdzie przyjazna atmosfera sprawia, że zawsze czujesz się jak w domu. A jeśli to, co doprowadza Cię do szaleństwa, to plaże, w Mijas Costa znajdziesz swój raj na czystych piaszczystych plażach i spokojnych wodach, takich jak te w La Cala i Calahonda.

Czy możesz sobie wyobrazić życie w tak spektakularnej enklawie? W Sonneil możemy pomóc Ci znaleźć dom w Mijas!

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Maladze

Historyczne centrum

Historyczne centrum Malagi jest jedną z preferowanych opcji dla tych, którzy lubią mieszkać w bardzo miejskiej okolicy. Historyczne centrum obejmuje zarówno stare miasto, jak i sieć pięknych uliczek, w których zawsze przyjemnie jest się zgubić. Dzielnica ta ma niesamowite dziedzictwo monumentalne. Wyróżniają się pozostałości arabskich murów, piękna katedra, imponująca Alcazaba czy zamek Gibralfaro.

Ponadto historyczne centrum oferuje również szeroką gamę atrakcji kulturalnych, handlowych i rekreacyjnych, które koncentrują się na deptakach, takich jak słynna Calle Larios czy Plaza del Obispo. Jego atmosfera jest wyjątkowa, pełna turystyki i historii, ale dla tych, którzy szukają spokoju, historyczne centrum nie jest najlepszą opcją. Najlepsze obszary do zamieszkania w historycznym centrum to Plaza de los Monos, Plaza de la Merced, Alameda de Colón lub Carretería, ponieważ są one nieco bardziej odizolowane od zgiełku nocnego życia.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Maladze

El Limonar

El Limonar to dla wielu najlepszy obszar do życia w Maladze. Jest to bardzo ekskluzywna okolica, która oferuje doskonałą jakość życia. Znajduje się pomiędzy La Malagueta i Pedregalejo, bardzo blisko góry Gibralfaro i plaży. W tej dzielnicy mieszkalnej znajduje się szeroki wybór rezydencji dla wszystkich gustów, takich jak mieszkania, stare wille z końca XIX wieku i piękne wille z basenami i widokiem na morze. El Limonar charakteryzuje się tym, że jest bardzo cichą dzielnicą mieszkalną, która znajduje się bardzo blisko centrum i plaży, z bardzo dobrymi połączeniami komunikacyjnymi. Podobnie jak La Malagueta, jedyną wadą są ceny nieruchomości, które są droższe niż w innych obszarach.

Huelin/La Misericordia

Są to dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice przy plaży. Jest to jeden z preferowanych obszarów do zakupu nieruchomości, ponieważ są to bardzo popularne dzielnice klasy robotniczej, a domy są tańsze niż w innych obszarach. Znajdują się one bardzo blisko historycznego centrum i mają szeroki wybór obiektów rekreacyjnych, sklepów, parków i szkół. Są idealne dla rodzin i młodych ludzi, a dodatkową atrakcją jest to, że znajdują się zaledwie rzut kamieniem od plaży Misericordia.

La Malagueta

La Malagueta to jedna z najpopularniejszych dzielnic Malagi, a także jedna z dzielnic mieszkalnych o najwyższej jakości życia. Znajduje się również bardzo blisko historycznego centrum (zaledwie kilka minut spacerem), słynnej plaży Malagueta i portu. Wyróżnia się dużą liczbą supermarketów, restauracji i lokali rozrywkowych. Oferuje szeroki zakres usług, a zaletą jest to, że nie ma tu tak dużego zgiełku, jak w bardziej centralnych obszarach. Jedyną wadą jest to, że ceny są nieco wyższe niż w innych obszarach. La Malagueta to prawdopodobnie najlepszy obszar do życia w Maladze.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Maladze

El Palo/Pedregalejo

Wraz z La Malagueta, El Palo i Pedregalejo są najbardziej znanymi obszarami Malagi, ponieważ są to dawne dzielnice rybackie, które obecnie zostały przekształcone w przyjemne obszary mieszkalne przy plaży, gdzie można cieszyć się spokojnym i wygodnym życiem. W Pedregalejo przeważają wille z basenami, a w El Palo są mieszkania, dlatego El Palo ma bardziej przystępne ceny. W tej okolicy można znaleźć wszelkiego rodzaju usługi, takie jak bary, restauracje i sklepy, i jest ona dobrze połączona z centrum miasta środkami transportu publicznego.

Teatinos

Jest to najnowocześniejsza część miasta i znajduje się w dzielnicy uniwersyteckiej, więc jej populacja składa się głównie ze studentów i młodych rodzin. Ma dobrą atmosferę i wszelkiego rodzaju usługi. Znajdują się tu szerokie bulwary, tereny zielone, kompleksy mieszkalne, szkoły, restauracje i wiele terenów rekreacyjnych. Jedyną wadą jest to, że obszar ten jest bardziej oddalony od plaży, a także od historycznego centrum.

Czy wybrałeś już najlepszy obszar do zamieszkania w Maladze? W Sonneil mamy wyjątkowe nieruchomości w Maladze i na Costa del Sol, zaprojektowane z myślą o życiu blisko morza. Pomożemy Ci znaleźć dom Twoich marzeń!