Contents

Benidorm jest znany z ogromnych drapaczy chmur, które stoją nad brzegiem Morza Śródziemnego, był i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych wybrzeża Alicante, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.

Jest to jednak również uprzywilejowany obszar do osiedlenia się i życia przez cały rok. Z tego powodu chcielibyśmy pokazać niektóre z mocnych stron miasta pod tym względem i które są najlepszymi obszarami do życia w Benidorm.

najlepsze obszary do życia w Benidorm

Mieszkanie w Benidorm ma wiele zalet, jego lokalizacja jest idealna pod względem klimatycznym, jeśli lubisz cieszyć się dobrą pogodą, to zdecydowanie opcja do rozważenia, jego średnia temperatura przez cały rok wynosi około 23 stopni, zimy są łagodne, a latem morska bryza łagodzi upał, który panuje w tym czasie.

Ponadto plaże są doskonałym lekarstwem na tę porę roku, nie ma nic lepszego niż kąpiel w morzu, aby się ochłodzić, a jeśli możesz mieć to obok domu, tym lepiej.

Plaża Poniente: Najspokojniejsza okolica Benidorm

Jeśli szukasz ciszy i spokoju, jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Ten obszar Benidorm został zbudowany z zamiarem bycia alternatywą dla zgiełku, który charakteryzuje plażę Levante, najbardziej ruchliwą plażę w mieście.

Jej plaże są znacznie szersze, a turystyka jest mniej przytłaczająca niż w górnej części miasta. Z dala od zagranicznej publiczności i z większym napływem obywateli, stanowi idealne środowisko do spacerów wzdłuż promenady.

Z tego powodu jest to jeden z najlepszych obszarów do życia w Benidorm, a także wymarzone obszary mieszkalne z ogromnymi tarasami z widokiem na morze.

Dobrym tego przykładem jest Benidorm Beach, kompleks mieszkalny z ponad 196 domami z 2, 3 i 4 sypialniami, budynek z ogromnymi oknami, dzięki czemu można w pełni cieszyć się nadmorską scenerią.

Ponadto posiada udogodnienia zaprojektowane dla wszystkich typów odbiorców, od najmłodszych po emerytów: osiedle posiada basen dla dorosłych i dzieci, spa, jacuzzi, korty do padla… niewątpliwie idealne miejsce na poprawę jakości życia!

Playa de Levante: atmosfera przez cały rok

Jedna z najbardziej kultowych plaż w kraju nadaje swoją nazwę temu obszarowi miasta Costa Blanca. Jest to najbardziej turystyczna część Benidormu, jeśli lubisz zgiełk i atmosferę miasta Alicante, jest to bez wątpienia miejsce dla Ciebie.

W tym obszarze znajduje się miejskie centrum miasta, jego zaletami są dostępność i nieskończoność usług. Ulice są pełne sklepów, pubów, restauracji, dyskotek i wielu innych. W tym miejscu znajduje się tak zwany obszar angielski, gdzie tysiące Brytyjczyków spędza lato przez cały rok.

najlepsze obszary do życia w Benidorm

Stare Miasto: centrum Benidormu

Na zachód od plaży Levante znajduje się najstarsza część miasta. Wyróżnia się deptakami pełnymi kostki brukowej, co utrudnia dotarcie tam samochodem. Podobnie, nie jest to obszar z dużymi kompleksami mieszkalnymi, ponieważ zachowuje budynki wioski rybackiej, która kiedyś była tym pięknym nadmorskim miastem.

Jednak na jego korzyść przemawia wiele zabytkowych budynków, które sprawiają, że jest to jeden z najbardziej bogatych kulturowo obszarów, a co za tym idzie, o niepowtarzalnym uroku. Z tego powodu wielu uważa, że jest to jeden z najlepszych obszarów do życia w Benidorm.

Obszar Sierra Helada: punkt widokowy z widokiem na Morze Śródziemne

Obszar ten jest znany jako chroniona przestrzeń naturalna, z etykietą parku przyrody Wspólnoty Walencji. Tworzy go imponująca rzeźba terenu, położona między miastami Benidorm i Alfaz del Pi.

W otoczeniu tego zielonego obszaru znajduje się kilka urbanizacji, które ze względu na swoje wzniesienie mają preferencyjne widoki na rozległe Morze Śródziemne, ale są dalej od głównych plaż miasta. W pobliżu znajduje się również mniej usług, takich jak restauracje, sklepy czy usługi medyczne.

Jest to dobra opcja, jeśli chcesz osiedlić się w spokojnej okolicy, ale szczerze mówiąc, stracisz też wiele z atmosfery Benidormu.

najlepsze obszary do życia w Benidorm

Na koniec musimy powiedzieć, że Benidorm to miasto stworzone dla każdego, nie ma lepszego lub gorszego obszaru, będzie to po prostu zależeć od zapotrzebowania każdego z nich. Ta szeroka różnorodność sprawia, że to miasto jest jednym z najbardziej kompletnych w kraju do życia, podobnie jak jego fantastyczny klimat.

Innym aspektem, który należy podkreślić, jest jego zaangażowanie w kulturę, nie tylko Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Benidorm, ale przez cały rok odbywa się wiele wydarzeń związanych ze światem kultury, które dodają wartości miastu.

W Sonneil jesteśmy liderami w sprzedaży nieruchomości na wybrzeżu Hiszpanii i w Benidorm. Chcesz je zobaczyć?