Marbella jest jednym z najwyżej ocenianych hiszpańskich miast do życia, dzięki uprzywilejowanej lokalizacji na Costa del Sol, przyjemnemu klimatowi, którym cieszy się przez większość roku, oraz ekskluzywnej i kosmopolitycznej atmosferze, a wszystko to bez utraty andaluzyjskiej esencji. Z bycia międzynarodową stolicą turystyczną jet set par excellence, z biegiem lat stało się bardziej przystępnym cenowo miastem, oferującym wszystkie niezbędne usługi do całorocznego życia. Miasto jest synonimem jakości życia, więc wybór pięciu najlepszych urbanizacji w Marbelli jest trudnym zadaniem. Jednak w tym artykule wymienimy pięć najbardziej znanych. Są to najlepsze obszary do życia w Marbelli.

Jakie są najlepsze urbanizacje w Marbelli?

Wśród najlepszych obszarów do życia w Marbelli są pewne urbanizacje, które wyróżniają się na tle innych. Przedstawiamy je poniżej:

  • Golden Mile. Jest to najbardziej ekskluzywna dzielnica mieszkaniowa Marbelli, a także położona najbliżej morza. Ma nieco ponad pięć kilometrów długości i rozciąga się od Puerto Banús do centrum Marbelli. Golden Mile charakteryzuje się eleganckimi butikami i luksusowymi sklepami, tętniącym życiem nocnym oraz szeroką gamą barów i restauracji.
najlepszych obszarów do życia w Marbelli
  • Nueva Andalucía. Jest to kolejny z najbardziej poszukiwanych obszarów, rozciągający się od Puerto Banús do góry La Concha. Znany jest również jako Golf Valley, ponieważ jest to obszar Marbelli z największą koncentracją pól golfowych i klubów golfowych. Ponieważ znajduje się blisko centrum miasta i morza, jest to bardzo poszukiwana urbanizacja, a ceny jej domów nie są tak wysokie jak w Golden Mile.
  • Centrum/porty Marbelli. Nie jest to najnowocześniejszy obszar Marbelli, ale nadal zachowuje swój prestiż, dlatego jest bardzo pożądany przez kupujących. Wyróżnia się wygodą, ponieważ oferuje szeroką gamę usług, terenów rekreacyjnych, szkół itp. oraz bliskością plaż.
najlepszych obszarów do życia w Marbelli
  • Guadalmina. Jest to kolejna z najlepszych urbanizacji w Marbelli, jedna z najbardziej pożądanych przez celebrytów i jest podzielona na dwa obszary w zależności od bliskości plaż: górna i dolna Guadalmina. Górna Guadalmina wyróżnia się klubami i wspaniałymi polami golfowymi, a także spokojnym otoczeniem przyrody. Dolna Guadalmina znajduje się bliżej plaży, w odległości krótkiego spaceru od Puerto Banús.
  • Marbella East/Los Monteros. Jest to urbanizacja między centrum miasta a gminą Mijas. Jej lokalizacja jest doskonała, ponieważ jest to bardzo spokojna okolica, ponieważ nie znajduje się w centrum miasta, ale jest na tyle blisko, że odległość nie jest niedogodnością. Co więcej, jest to również jeden z najlepszych obszarów Marbelli ze względu na spokój, czystość, piękne lasy, które go otaczają i naturalne plaże wydmowe. Z drugiej strony jest to również bardziej przystępna cenowo urbanizacja do zamieszkania, co czyni ją bardzo pożądaną dla nowych nabywców.

Różne urbanizacje w Marbelli

Oprócz tych wymienionych powyżej jako najlepsze urbanizacje w Marbelli, miasto ma również inne lokalizacje, które oferują doskonałą jakość życia i pasują do wszystkich gustów i stylów. Należą do nich Puerto Banús, San Pedro de Alcántara i La Zagaleta.

Puerto Banús jest jednym z najpopularniejszych obszarów Marbelli i słynie z luksusowych willi, domków letniskowych i hoteli, a także ekskluzywnych restauracji i sklepów, choć są tu również oferty na każdą kieszeń. Sercem Puerto Banús jest nabrzeże, które charakteryzuje się ostentacyjnymi jachtami i wspaniałą atmosferą.

najlepszych obszarów do życia w Marbelli

San Pedro de Alcántara jest uważane za idealne miejsce na relaks. Z dala od luksusów Marbelli, jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają spokoju w bliskim i przyjaznym otoczeniu. Jego promenada jest jedną z głównych atrakcji, długą promenadą nad morzem, otoczoną parkami, ogrodami, barami plażowymi i restauracjami.

La Zagaleta to jedna z najbardziej ekskluzywnych i bezpiecznych urbanizacji w Marbelli, słynąca z rezydencji i willi. Oferuje bogate usługi, takie jak pola golfowe, lądowisko dla helikopterów i korty tenisowe w uprzywilejowanej enklawie.

Jaki jest najbogatszy obszar Marbelli?

Marbella charakteryzuje się wieloma i różnorodnymi luksusowymi inwestycjami, ale bogatym obszarem par excellence jest Golden Mile, która, jak wspomniano powyżej, łączy centrum Marbelli z Puerto Banús. Jej splendor jest odciśnięty na każdej ulicy: luksusowe hotele, butiki z modą z najwyższej półki, ekskluzywne restauracje, designerskie kawiarnie i najlepsze kluby golfowe.

Teraz, gdy znasz już najlepsze obszary do życia w Marbelli, w Sonneil oferujemy Ci najbardziej ekskluzywne nieruchomości. Zobacz nasze domy w Marbelli i znajdź swoje miejsce blisko morza.